مسافرت با اتوبوس و سایر وسایل نقلیه عمومی

۱۳۹۷ ۲۸ اردیبهشت

خرید اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس به تازگی یکی از مهم ترین امور در حمل و نقل ها و مسافرت هاست. در همین جهت تهیه بلیط برای مسافران بسیار آسان تر شده و کافی است با خرید اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس و... یک سفر سالم تر را تضمین کنند.استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نیازمند فرهنگ سازی است و با برنامه ریزی در حوزه ی مدیریت فرهنگی میسر می شود. داشتن محیط زیست سالم و هوای پاک با استفاده از حمل و نقل عمومی فراهم خواهد شد و آلودگی صوتی نیز کاهش خواهد یافت. 

مزایای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی

یکی از مزایای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی کمک به اقتصاد خانواده و در نتیجه رشد اقتصاد جامعه و کشور می باشد. در مسافرت های بین شهری اگر به جای استفاده از اتومبیل های شخصی با خرید اینترنتی بلیط هواپیما، اتوبوس و ... از وسایل نقلیه استفاده کنیم هزینه ی کمتری در مقایسه با اتومبیل شخصی برای رفت و آمد می پردازیم.

همچنین با استفاده از وسیله ی حمل و نقل عمومی در هزینه هایی مانند هزینه ی بنزین و هزینه ی نگهداری و تعمیر وسایل اتومبیل شخصی می توان صرفه جویی کرد. زمان نیز مانند بنزین و پول و حتی با ارزش تر از آن هاست. بنابراین برای صرفه جویی بهتر در وقت می توان برنامه ریزی بهتری انجام داد و به جای مراجعه ی حضوری برای تهیه بلیط از خرید اینترنتی بلیط هواپیما و سایر وسایل نقلیه بهره برد.

با استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی سرعت رفت و آمد بیشتر از زمانی است که با خودرو شخصی مسافرت می کنید. همچنین استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی علاوه بر اینکه فرصت های اقتصادی و شغلی زیادی را مهیا می کند با کمک به کاهش میزان آلاینده ها در هوا سلامتی را به افراد جامعه و نسل های آینده هدیه می دهد. همچنین یکی دیگر از مزایای استفاده از حمل و نقل عمومی کاهش آلودگی صوتی است.

مزایای وسایل نقلیه عمومی

معایب استفاده از وسایل نقلیه عمومی

قطعاً استفاده از هر وسیله ی نقلیه ای علاوه برداشتن مزایا، معایبی نیز دارد. یکی از معایب سفر با هواپیما طولانی بودن زمان چک کردن مدارک و چمدان هاست که این تحمل این زمان برای کودکان و سالمندان مشکل می باشد. طولانی بودن مدت زمان سفر با قطار و اتوبوس  وگران تمام شدن خرید اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس و ... یکی دیگر از معایب سفر با این وسایل نقلیه است. معمولاً فرودگاه ها در خارج از شهرها بوده و مسافران باید هزینه ی زیادی برای رفتن به داخل شهر بپردازند.

نبودن سرویس بهداشتی در اتوبوس ها و نامناسب بودن سرویس های بهداشتی در قطارها یکی دیگر از این مشکلات است. همچنین تأخیر های طولانی هواپیما و قطار و توقف های زیاد قطار باعث ایجاد خستگی و سردردها در طول مسافرت خواهد شد. اما با این وجود باز هم معایب مسافرت با وسایل نقلیه عمومی در مقابل مزایای آن ناچیز هستند و توصیه می کنیم با خرید اینترنتی بلیط هواپیما و سایر وسایل نقلیه عمومی همچون اتوبوس سفر خود را ایمن، سریع و راحت تر نمایید.

معایب وسایل نقلیه عمومی

سفر با اتوبوس

در سراسر دنیا اتوبوس یکی از ارزان ترین و رایج ترین وسیله های سفر می باشد زیرا برای سایر وسایل نقلیه مانند هواپیما و قطار زیر ساخت های زیادی مانند فرودگاه و ریل نیاز است ولی اتوبوس نیاز به زیر ساخت ندارد و قیمت بلیط اتوبوس در مقایسه با سایر وسایل نقلیه بسیار ارزان است. در گذشته سفر با اتوبوس کار چندان آسانی نبود و بسیاری از مردم سفر با اتوبوس را برابر با خستگی زیاد و درد پا و تلف شدن وقت تصور می کردند اما امروزه با ورود اتوبوس های لوکس با امکانات رفاهی بالا از جمله امکان تخت شدن صندلی ها برای مسافران و امکانات صوتی و تصویری برای سفرهای طولانی و سیستم های تهویه هوای مناسب سفر با اتوبوس را بسیار آسان کرده است.

استفاده از اتوبوس برای مسیرهای نا آشنا به دلیل امنیت و آرامش بیشتر بسیار لذت بخش خواهد بود. امروزه باوجود اینترنت تهیه بلیط های اتوبوس و یا خرید اینترنتی بلیط هواپیما و قطار بسیار آسان تر شده و کار مسافران را راحت تر نموده است.

سفر با اتوبوسخرید اینترنتی  بلیط  اتوبوس

در گذشته برای خرید بلیط اتوبوس همواره با مشکلاتی مواجه بودیم. از جمله ی این مشکلات نبود امکانات مناسب برای رزرو بلیط اتوبوس قبل از تعطیلات بود. و خرید بلیط های اتوبوس فقط از پایانه های مسافربری هر شهر یا شهرستان صورت می گرفت و این کار باعث اتلاف وقت می شد. اما امروزه با افزایش سفرها و گسترش فنّاوری راه های آسان تری برای خرید اینترنتی بلیط هواپیما و بلیط اتوبوس وجود دارد.

یکی از مزیت های خرید اینترنتی این است که در زمان خرید شما می توانید نوع اتوبوس خود، شماره ی صندلی خود و تاریخ و ساعت حرکت اتوبوس را انتخاب کنید. همچنین می توانید قیمت ها را مقایسه کنید و بهترین انتخاب را داشته باشید. اگر پس از خرید اینترنتی بلیط هواپیما یا بلیط اتوبوس پشیمان شوید تا ۶ ساعت قبل از حرکت می توانید بلیط را پس دهید و مبلغ خود را دریافت کنید. و در آخر نیز می‌توانید از تخفیف های شرکت های مسافربری بهره مند شوید.

خرید اینترنتی بلیط اتوبوس

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

یکی از دغدغه های مسافرانی که قصد سفر با هواپیما را دارند خرید بلیط هواپیماست. امروز آژانس های هواپیمایی معتبر زیادی وجود دارند که این مشکل را حل کرده اند. به دلیل افزایش مشغله و گسترش فنّاوری مسافران ترجیح می دهند تا از زمان خود بهتر استفاده کنند و اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما کنند. یکی از قابلیت های خرید اینترنتی بلیط هواپیما امکان کنسلی آنلاین و پرداخت سریع وجه است. همچنین با خرید اینترنتی بلیط هواپیما می توان سریعاً هزینه را با کارت بانکی پرداخت کرد. اگر از طریق سایت اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیما کنید به راحتی می توانید تمامی ساعت های پروازی را مشاهده کنید و زمان مسافرت خود را مدیریت کنید.

خرید اینترنتی بلیط هواپیما

مناسب ترین زمان سفر با اتوبوس

یکی از مهم ترین انتخاب ها در مسافرت انتخاب زمان مناسب سفر و وسیله ی مناسب برای سفر است. ماه اردیبهشت بهترین زمان سفر در ایران است. اگر قصد سفر بلند مدت به منظور استفاده از زیبایی های طبیعت در این ماه را دارید بهترین وسیله ی حمل و نقل اتوبوس است چرا که در طول سفر از جاذبه های مسیر لذت خواهید برد. از انجا که بیشتر مردم در تعطیلات رسمی و فصلی سفر می کنند اغلب قیمت خرید اینترنتی بلیط هواپیما و  وسایل نقلیه عمومی بسیار بالاست با این وجود ارزان ترین آن اتوبوس می باشد.

با برنامه ریزی می توانید زمان خلوت تری از سال را برای سفر انتخاب کنید. اگر می خواهید سفری امن داشته باشید سفر با اتوبوس را امتحان کنید زیرا اتوبوس و قطار کمترین آمار سانحه را دارند. انتخاب زمان مناسب برای سفر علاوه بر صرفه جویی در هزینه های سفر مثل هزینه ی خرید اینترنتی بلیط هواپیما و اتوبوس و هزینه هتل ها و اقامت ها مزیت های دیگری هم دارد. در زمان های خلوت سال به دلیل شلوغ نبودن موزه ها و اماکن تاریخی از سفر لذت ببرید.

زمان مناسب سفر با اتوبوس

مناسب ترین زمان سفر با هواپیما

هواپیما یکی از وسایل امن و سریع برای سفر شناخته شده است. اگر قصد مسافرت چند روزه و کوتاه مدت را دارید پیشنهاد می کنیم به خرید اینترنتی بلیط هواپیما در آخر شب یا اول صبح اقدام کنید. فصل و ماهی که قصد سفر دارید و شرایط جوی برای سفر با هواپیما بسیار مهم است. اگر سفر شما تفریحی است و ضرورتی ندارد پیشنهاد می کنیم در ماه های آخر تابستان به دلیل طوفان های شدید و فصل زمستان به دلیل برف و یخبندان از خرید اینترنتی بلیط هواپیما منصرف شوید چرا که تأخیر زیادی خواهند داشت. برای کودکان زیر یک سال و زنان باردار سفر با هواپیما پیشنهاد نمی کنیم زیرا استرس سفر برای کودکان و زنان باردار مضر است.

زمان مناسب سفر با هواپیما

سفر با اتوبوس یا هواپیما؟

با رسیدن فصل سفر و تعطیلات بیشتر مردم ترجیح می دهند تعطیلات خود را در سفر سپری کنند. بنابراین کسانی که سفر با وسیله ی نقلیه ی عمومی را انتخاب می کنند باید بین خرید اینترنتی بلیط هواپیما و خرید بلیط اتوبوس یکی را انتخاب کنند. یکی از مزیت های سفر با اتوبوس اینترنت رایگان آن است. بنابراین مسافران اتوبوس به راحتی می توانند در مسیر سفر به کار و تجارت و گفت و گوی آنلاین بپردازند.

البته در هواپیما هم دسترسی به اینترنت وجود دارد اما قیمت آن بالاتر است. اگر مسیر سفر طولانی است و هدفتان رسیدن سریع به مقصد است هواپیما را انتخاب کنید. درست است که شما می توانید با خرید اینترنتی بلیط هواپیما یک مسیر ۸ ساعته با اتوبوس را به یک مسیر یک ساعته با تبدیل کنید ولی هزینه ی بلیط هواپیما گاهی ۵ برابر یا حتی بیشتر از ۵ برابر هزینه ی اتوبوس است.

کالاهای بسیار سنگین را می توان با اتوبوس حمل کرد ولی حمل این کالا در هواپیما بار اضافه تلقی شده و علاوه بر هزینه ی خرید اینترنتی بلیط هواپیما باید مبلغی اضافی بپردازید. در اتوبوس فضای بیشتری برای نشستن نسبت به هواپیما دارید. از طرفی امنیت سفر با اتوبوس بسیار بیشتر از هواپیماست.

سفر با هواپیما یا اتوبوس

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.