چگونگی رزرو بلیط اتوبوس بدون دردسر

۱۳۹۷ ۲۸ اردیبهشت

سفر به صورت های مختلفی از جمله زمینی و هوایی صورت می گیرد. سفر به صورت زمینی حس و حال عجیب و دلچسب تری دارد. از جمله مسافرت های زمینی، سفر با اتوبوس است. رزرو بلیط اتوبوس از جمله نگرانی های افراد برای خرید بلیط و زمان بندی مناسب است. سفر با اتوبوس دارای ویژگی های خاص خود است که با در نظرگرفتن آن ها می توانید سفری دلچسب را داشته باشید. امنیت، راحتی و آرامش در طول سفر با یک انتخاب خوب می تواند میسر شود. در اینجا به نکاتی راجع به رزرو بلیط اتوبوس و سفر با آن می پردازیم.

بلیط سفر با اتوبوس

رزرو بلیط اتوبوس با تلفن همراه

در اینجا به تعدادی از روش های رزرو بلیط اتوبوس و مزایای استفاده از هر کدام از روش ها را بیان می کنیم. از جمله روش های ساده و بی دردسر رزرو بلیط اتوبوس استفاده از نرم افزار های شرکت های مسافربری یا از کد های دستور است. این روش در حالت عادی نیازی به اینترنت ندارد ولی برخی شرکت ها نرم افزار هایشان نیاز به اتصال به اینترنت دارند. در این روش کافیست نرم افزار مربوط به شرکت مسافربری موردنظر را بر روی تلفن همراه خودنصب کنید و با دادن مشخصات خود و همراهانتان بلیط خریداری کنید. از جمله موارد دیگر استفاده از کد های دستوری است که می توانید کد رهگیری را که شرکت مورد نظر به شما می دهد یادداشت کنید و در باجه مربوط به آن شرکت بلیط ها را چاپ کنید. هر دو این روش پرداخت ها از طریق تلفن بانک صورت می گیرد. در این روش می توانید در برخی موارد شامل تخفیف های شرکت قرار بگیرید و هاز هزینه هایتان کاسته شود. 

 رزرو بلیط اتوبوس به صورت اینترنتی

از جمله روش های رزرو بلیط اتوبوس، روش اینترنتی است. در صورت دسترسی به اینترنت پر سرعت، به نظر ساده ترین و در دسترس ترین رزرو بلیط اتوبوس همین مورد می باشد. شما در این روش کافیست وارد یکی از هزاران سایت ارائه دهنده بلیط اتوبوس شوید نام مبدا و مقصد را جستجو کنید با توجه به قیمت ها و کیفیت هر یک از اتوبوس ها یکی را انتخاب کرده و سپس صندلی و یا جایگاه خود را انتخاب کنید. شما می توانید به تعداد این خرید را انجام دهید فقط دقت داشته باشید در هنگام خرید مشخصات شخص یا اشخاص را به درستی وارد کنید تا مشکلی پیش نیاید. رزرو بلیط اتوبوس به روش اینترنتی با دریافت کد رهگیری و صفحه ارائه بلیط پایان می پذیرد و کافیست بلیط یا بلیط های مورد نظر را چاپ کرده و به ترمینال مورد نظر بروید.

رزرو بلیط اتوبوس به صورت تلفنی

یکی دیگر از روش های مد نظر بسیاری از مردم برای رزرو بلیط اتوبوس، رزرو بلیط به صورت تلفنی است. در این روش نیازی به اینترنت ندارید کافیست شماره تلفن شرکت اتوبوس رانی یا پایانه مسافربری را داشته باشید سپس تا یک ساعت قبل از حرکت اتوبوس می توانید صندلی را برای سفر خود رزرو کنید. در این روش باید توجه داشته باشید که پرداخت و دریافت بلیط ها با توجه به مشخصات داده شده توسط شما در باجه مورد نظر در پایانه مسافربری انجام می گیرد. حتما زمان بندی خود را طوری تنظیم کنید که چند دقیقه ای قبل از حرکت به باجه شرکت مورد نظر رسیده و بلیط ها را دریافت کنید. در این روش توصیه می شود اطلاعات کاملی راجع به شرایط اتوبوس و کیفیت آن و همچنین قیمت هر کدام از آن ها از اپراتور مربوطه بگیرید. زمانبندی مناسبی برای رزرو بلیط اتوبوس و چاپ بلیط در این روش داشته باشید.

رزرو تلفنی بلیط اتوبوس

رزرو بلیط اتوبوس به صورت حضوری

روش سنتی و قدیمی رزرو بلیط اتوبوس روش حضوری می باشد. این روش در حال حاضر بسیار کم کاربرد و با توجه به پیشرفت تکنولوژی بسیار نا کارآمد است. این روش مخصوص کسانیست که از ابزار های آنلاین و به روز هیچ اطلاعاتی ندارند و به ساده ترین روش خواستار خرید بلیط برای سفر خود هستند. این روش تمامی مراحل در پایانه مسافربری ودر باجه شرکت مورد نظر انجام می گیرد. امروزه تعداد معدودی از این روش با توجه به گسترش سایت ها و سادگی در رزرو بلیط اتوبوس از این روش استفاده می کنند.

بررسی شرایط آب و هوایی قبل از رزرو بلیط اتوبوس

مسئله بررسی آب و هوا در ایمنی و راحتی شما در طول سفر بسیار تاثیر گذار است. این موضوع را حتما قبل از رزرو بلیط اتوبوس و حتی تصمیم به سفر بررسی کنید. زیرا در برخی از آب و هوا مثل یخبندان و یا کولاک شدید انتخاب اتوبوس به عنوان وسیله سفری امری غیر منطقی است. به علاوه اینکه از یکی از لذت بخش ترین ویژگی های سفر با اتوبوس یعنی تماشای مناظر و لذت از مسیر محروم می شوید. بررسی آب و هوا در بعضی فصول سال اهمیتی دو چندان پیدا می کند. به عنوان مثال فصل زمستان و یا بهار معمولا هوا دچار تغییر های ناگهانی می شود. سایت های هواشناسی می تواند گزینه مناسبی برای بررسی وضعیت آب و هوایی باشد که قبل از رزرو بلیط اتوبوس باید انجام شود.

رزرو بلیط اتوبوس در شرایط بد جوی

مهیا کردن لوازم سفر پیش از رزرو بلیط اتوبوس

لوازم سفر از جمله مواردی است که باید قبل از سفر به خوبی آماده شده باشند. کوله های کوچک و ساک های جمع و جور می تواند بهترین انتخاب برای جمع کردن تمامی وسایل باشد. همچنین قبل از سفری مقداری خوراکی برای خود آماده کنید تا نیازی به جابه جایی مکرر برای شما نباشد. دارو ها و لوازم ضروری تان را در دسترس قرار دهید. اگر علاقه مند به موسیقی هستید هنزفری یا هدفن مناسب را فراموش نکنید. کتاب نیز جزو موارد بسیار مناسب برای سرگرمی در اتوبوس است. بالش کوچک و جمع و جور گزینه مناسبی برای سفر با اتوبوس است. چشم بند مشکی نیز برای خواب و استراحت بلند مدت بسیار مناسب می باشد که می توانید با خود بیاورید

لوازم سفر با اتوبوس

انتخاب نوع اتوبوس و جایگاه در رزرو بلیط اتوبوس

اتوبوس های هر شرکتی دارای درجه کیفیت متفاوتی اند. بعضی عمر طولانی و امکانات کم دارند و تعدادی نو و با امکانات مناسب هستند. توصیه می شود فقط به قیمت اتوبوس ها دقت نکنید. اختلاف قیمت در کیفیت سفر و شرایط آن بسیار تاثیر گذار است. اتوبوس های گران تر معمولا امنیت و راحتی بیشتری دارند. در هر حال دقت کنید که گران ترین اتوبوس اختلاف قیمت زیادی با سفر با هواپیما وجود دارد.

انتخاب صندلی از موارد مهم در طول سفر با اتوبوس است. انتخاب قسمت شاید مهمترین موضوع باشد. معمولا در تصادفات جاده ای اتوبوس ها ردیف های وسط آسیب کمتری می بینند. پس تلاش کنید تا ردیف های میانی اتوبوس را برای اطمینان خاطر بیشتر انتخاب کنید. ردیف های جلو شاید در برخی موارد ترسناک باشند با توجه به دیدن جاده و ردیف های عقب نیز دارای سر و صدای زیادی با توجه به نزدیکی به موتور می باشند. صندلی را با توجه به سلیقه ی خود سمت پنجره یا راهرو انتخاب کنید. در سمت راهرو به راحتی می توانید پاها و بدنتان را کش دهید و بدون ایجاد مزاحمت در راهرو راه بروید. در صندلی کنار پنجره می توانید از پنجره به عنوان بالش در طول سفر استفاده کنید. انتخاب صندلی بستگی به سلیقه و راحتی خود شما دارد که این موضوع از طریق رزرو بلیط اتوبوس به راحتی قابل جستجو و انتخاب است.   

انتخاب آنلاین صندلی اتوبوس

سایت های خرید و رزرو بلیط اتوبوس

سایت ها و نرم افزار از جمله بهترین گزینه برای رزرو بلیط اتوبوس می باشند. در حال حاضر صد ها سایت اینترنتی جهت خرید و رزرو بلیط اتوبوس راه اندازی شده اند. هر یک از سایت ها روش ها و ویژگی های خاص خود را برای خرید دارند که شما می توانید با تحقیق راجع به امکانات هر یک بهترین گزینه را برای خود انخاب کنید. در ایران بالای 10 مورد از این سایت ها که متناسب با نیاز مشتری هر یک از روش های رزرو بلیط اتوبوس را پیشنهاد داده اند، وجود دارد. 

سایت رزرو بلیط اتوبوس

 

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.